Adoptujte si vlastní plugin

Projekt „Adopt-me“ byl komunitou okolo WordPressu spuštěn již počátkem roku 2014, přesto se jedná o záležitost, která je aktuální dodnes. Impulzem k tomuto činu je fakt, že v databázi pluginů v oficiální knihovně WordPress.org/Plugins se nachází více než 30 tisíc pluginů, jež jsou zastaralé a na jejich dalším vývoji nemají jejich autoři zájem. Mnoho z těchto pluginů je však aktivně na webech používáno, přestože jejich kompatibilita není zaručena. Cílem aktivity je vzkříšení oblíbených, avšak roky neaktualizovaných pluginů, popřípadě plynulé předání vývoje pluginů jiným vývojářům.

Přestože se jedná o prozatím neoficiální aktivitu, hlavní vývojářská komunita systému vše bedlivě sleduje a v jednom ze svých vyjádření projevila obdiv k této kampani. V případě úspěchu je možné, že bude dříve či později projekt propagován i oficiální cestou.

Plugin, který čeká na „adopci“, poznáte tak, že je označen štítkem „adopt-me“. Tímto štítkem dávají autoři najevo, že jsou ochotni předat jeho budoucnost do nových rukou. Výčet takovýchto pluginů je dostupný zde: https://wordpress.org/plugins/tags/adopt-me.

Sepsáno: 11. 3. 2015

Zdroj: http://wptavern.com/adopt-me-plugin-tag-is-now-in-use-on-wordpress-org