iWP.cz > Pluginy > Fotogalerie

Fotogalerie

Mnoho uživatelů WordPressu využívá na svých stránkách galerie. Defaultní galerie však nemusí stačit svými funkcemi pro náročnější uživatele, proto existuje mnoho výborných pluginů pro galerie, které Vám přinášíme právě zde. Určitě si každý vybere.

Nextgen Gallery

ScreenHunter_01 Sep. 30 19.24

Nextgen Gallery je vůbec jeden z nejrozšířenějších pluginů pro vytvoření galerie ve WordPressu, a to i co se týče počtu stáhnutí uživateli – překonal hranici 6 miliónů stažení.

Díky výbornému enginu lze snadno nahrávat a nahlížet na obrázky v galeriích, importovat meta informace, přidávat/mazat/uspořádávat třídy obrázků, měnit miniatury či shromažďovat galerie do alb. Navíc přináší dva styly zobrazení (Slideshow a Thumbnail), které svou variabilitou a možností regulovat velikost obrázků, jejich styl, časování, pohyb, ovládání a lightbox vytváří celkově nespočet alternativ zobrazení médií.

Grand Flagallery

ScreenHunter_02 Sep. 30 19.25

Změňte svůj mediální obsah, tak jak potřebujete. Nahrávání obrázků, import hudby a videí, seznamy skladeb či jedinečné zobrazení pro obrázky, MP3 nebo videa.

Grand Flagallery je geniální plugin, díky kterému vylepšíte své stránky o přehrávač videa a zvuku, dále Nivo slider či speciální widgety.

  • Snadno se zobrazí pro iPhone, iPad, Android, Blackberry a Desktop.
  • Full-screen u mobilních telefonů spolu se slideshow s dotykovým ovládáním (dle nastavení).
  • Widgety pro rotátor bannerů, fotogalerie a video galerie.

Easy Media Gallery

ScreenHunter_03 Sep. 30 19.26

Easy Media Gallery je výborný plugin pro WordPress určený k prezentaci portfolia a dalších médií, jako jsou obrázky, mapy, videa a audia v elegantním kabátě.

Je velmi jednoduchý a bezplatný. Plugin Easy Media Gallery lze snadno využít ke správě a vytváření galerií prostřednictvím základního administračního rozhraní.

Fancy gallery

ScreenHunter_04 Sep. 30 19.26

Klasický Fancybox pro Vaše obrázky ve WordPressu. Všechny obrázky se vždy otevřou v oblíbeném fancyboxu. Za předpokladu, že budete používat shortcode pro galerii, tak se vždy galerie změní na platný html odkaz. Lightbox využívá funkce jQuery.

Lightbox Gallery plugin

ScreenHunter_05 Sep. 30 19.27

Lightbox Gallery plugin patří mezi velmi oblíbené pluginy pro galerie především díky svým skvělým funkcím.

Mezi hlavní funkce patří:

  • Lightbox pro galerii.
  • Tooltip zobrazující titulek obrázku.
  • Zobrazuje metadata s obrázky.
  • Rozvíjí výchozí možnosti defaultní galerie.
  • A další.

Gallery – WordPress Gallery Plugin

ScreenHunter_06 Sep. 30 19.27

Tento plugin umožňuje vytvořit tolik galerií, kolik budete chtít na svůj web přidat. Můžete přidat více obrázků a popis pro každou galerii zvlášť. Můžete je všechny zobrazit na jedné stránce nebo každou samostatně. Navíc můžete nahrát HD obrázky.

Gallery Bank

ScreenHunter_07 Sep. 30 19.28

Galerie Bank je jeden z nejlepších WordPress pluginů, které umožňují snadno vytvářet fotogalerie. Uživatel má možnost nahrát snímky s možnostmi, jako je přidání – editace a mazání snímků v albu. Galerie Bank je navržena tak, aby přizpůsobila jednotlivé portfolio pro jakoukoliv situaci. Lze snadno použít i pro zobrazení na mobilních zařízeních.

Eazyest Gallery

ScreenHunter_08 Sep. 30 19.28

Eazyest Galerie rozšiřuje WordPress média přidáním složky a podsložky. Eazyest Galerie je nástupcem Lazyest Galerie. Neomezený počet snímků s neomezeným počtem vnořených složek. Lze komentovat složky i obrázky. Můžete zobrazit své obrázky kdekoliv na Vašem webu pomocí widgetů.

ReFlex Gallery

ScreenHunter_09 Sep. 30 19.32

Reflex Galerie je plně funkční plugin pro vytváření fotogalerií ve WordPressu. Je to vlastně galerie dva v jednom. Využívá stylů FlexSlider Galerie stylů pro všechny mobilní zařízení s poměrem šířky 480 pixelů nebo méně. Je dynamický, vytvoří prettyPhoto styl galerie pro všechny šířky obrazovky nad 480 pixelů. Reflex Galerie umožňuje zobrazit více galerií na jednu stránku.

WP Easy Gallery

ScreenHunter_10 Sep. 30 19.33

WP Easy Gallery je jednoduchý WordPress plugin pro galerie. To Vám umožní vytvářet a spravovat více obrazových galerií prostřednictvím jednoduchého administračního rozhraní WordPressu.

Zdroj obrázků: WordPress.org