Představujeme „Twenty Fifteen“

Letošní rok se pomalu, ale jistě chýlí ke svému závěru, a tak přichází čas představit si novinku pro rok 2015. Jedná se o zbrusu nový design v podobě výchozí šablony „Twenty Fifteen“. „Twenty Fifteen“ by mělo spatřit světlo světa společně s verzí WordPress 4.1, jejíž vydání je naplánováno již na prosinec. Přestože se na nové šabloně stále intenzivně pracuje, byly již vypuštěny screeny, které by nás měly na nový design navnadit. Screeny jsou dostupné online ve vývojářské části oficiální stránek WordPressu.

Jak sám hlavní vývojář projektu nové výchozí šablony Takashi Irie popisuje, můžeme se těšit na pro WordPress typický motiv blogu se zaměřením na jednoduchost a přehlednost. Pečlivá pozornost byla věnována typografii, kdy bylo písmo zvoleno tak, aby bylo vizuálně harmonické se šablonou, a to i přes různé znaky většiny světových jazyků.

Šablona bude dále nabízet široké možnosti přizpůsobení skrze administrační rozhraní, a to od nastavení záhlaví až po vlastní pozadí webu. Kromě jiného je velký důraz kladen na responzivitu, kdy se web přehledně vykreslí na malých mobilních displejích i na širokoúhlých monitorech ve vysokém rozlišení.

Aktuálním cílem vývojářů „Twenty Fifteen“ je dokončení designu a příprava prvního prototypu šablony k otestování. Očekávání, které je vkládáno do této šablony, je velmi vysoké, a tak se počítá i s podporou veřejnosti. Po zveřejnění testovací verze bude možné oznámit vývojářům připomínky na případné nedostatky v kódu šablony.

Datum vydání: 10. 9. 2014
Datum sepsání: 18. 10. 2014
Zdroj : https://make.wordpress.org/core/2014/09/09/twenty-fifteen/