První beta verze WordPress 3.8

Dlouho očekávaná verze WordPress 3.8 byla chystána zhruba na dvanáctý prosinec. Již s předstihem, stejně, jako obvykle, vyšla startovní Beta 1, která slouží pro odladění zásadních neduhů a problémů. První provedení této verze vám přináší několik zajímavostí, které můžete vyzkoušet. Novinky se budou týkat hlavně dávno slibovaného administračního rozhraní, které změní svůj kabátek.

Novinky ve verzi WordPress 3.8 Beta 1

Již samotná úvodní nástěnka prošla určitou obměnou, kde došlo k seskupení několika widgetů v jeden ucelený a přehledný celek, než jak tomu bylo doposud. Co se týče designu, máte na výběr i z velkého množství nejrůznějších témat, jimiž vylepšíte vzhled administračního prostředí WordPress 3.8 Beta 1.

Nedílnou součástí blogovacího systému se stala komponenta neboli plugin MP6, který slouží právě pro výše zmíněné, tedy rozmanitější hrátky s celkovým designem a kosmetickými prvky.

WordPress 3.8 Beta 1 sdružuje několik nových funkcionalit a především pluginů, které se postarají o nové a propracovanější administrační rozhraní, jež je natolik očekávané. První zkušební verze slouží pro odladění mnohých prvopočátečních nedostatků. Již nyní se však můžete těšit na nové opravy a pokračující vývoj.

Zdroj: oficiální zpráva WordPress.org (v angličtině)