WordPress 3.8 Parker

Tak a je to tu! Dne 12. 12. 2013 byla vypuštěna oficiální verze redakčního systému WordPress 3.8 Parker, jejíž označení bude podvědomé především milovníkům jazzové hudby, jelikož je pojmenováno po Charliem Parkerovi.

Co se týče změn, které byly před několika týdny avizovány, vše je naplněno v plné míře a největších vylepšení se dostalo především administračnímu rozhraní. Pojďme se však na novinku WordPress 3.8 Parker podívat trochu podrobněji.

Nový a modernější design

Každý jistě na první pohled zpozoruje viditelné změny v administraci. V globálu je to především grafický styl, jež se nese ve výrazně barevnějším provedení, jehož podoba je samozřejmě měnitelná. Nemusíte se tak spoléhat pouze na defaultní kombinaci černé, bílé a dvou odstínů modré, ale nastavit si můžete i jiné barvy. Dohromady lze vybírat z osmi líbivých schémat, jež uspokojí bezpochyby každého administrátora.

Daleko přehlednější design koresponduje i se zvoleným písmem Sans, které je velice čtivé a vhodně zvolené jak pro zobrazení na klasickém monitoru, tak na mobilním zařízení, ať už jde o tablet nebo telefon. Čitelnost je tak na velice vysoké úrovni.

Stylová šablona Twenty Fourteen

Originální a působivá šablona Twenty Fourteen je novinkou z pohledu grafického zpracování a přináší v podstatě obdobné, avšak celkovým zpracováním zcela jiné administrační prostředí. Vše je na svém místě, avšak v mnohem lepší a propracovanější podobě.

Nových změn a vylepšení se dostalo nástěnce, kde jsou zobrazovány všechny aktuality, novinky a činnosti v daném redakčním systému WordPress 3.8 Parker. Nezapomnělo se ani na sekci šablon, právě naopak. Přibyla zde oblast zobrazující prováděné úkony v systému či zvýrazňování doporučovaných příspěvků.

Podoba této unikátní šablony pro příští rok obsahuje levý i pravý panel, možnost vložení dvou navigačních menu a zápatí. Osobitý vzhled vás překvapí svou přehledností na libovolném typu zařízení.

Flexibilnější práce s widgety

Určitých obměn se dostalo také dalšímu důležitému prvku redakčního systému WordPress 3.8 Parker, kterým jsou widgety. Jejich správa či přetáhnutí z místa na místo je mnohem jednodušší, a to i prostřednictvím mobilních produktů, na něž aktuální verze nezapomněla.

Přizpůsobit si tak lze domovskou stránku k obrazu svému, včetně celkového rozložení zmiňovaných widgetů. A to především kvůli tomu, aby byla správa dokonalá jak na monitoru, tak v mobilním telefonu.

Neviditelné změny WordPress 3.8 Parker

Jak již bylo dříve prezentováno, verze WordPress 3.8 Parker se zaměřila hlavně na dlouho očekávanou obměnu designu, tudíž z pohledu celkové architektury není třeba jakkoliv výraznějších obměn. Opraveno bylo několik vnitřních chyb a nedostatků. Z pohledu API se dalších novinek dočkáme spíše až v nadcházející verzi WordPress 3.9.

Zdroj: wordpress.org, separatista.net