WordPress 3.9 Beta 1 – první testování

Od verze WordPress 3.8.1 uběhly zhruba dva měsíce a 11. březen 2014 přináší další náznak nového vývoje v podání WordPress 3.9. Jde o první beta verzi, která je primárně určena k testování a odladění všech možných vylepšení a případných nedostatků.

Oficiální spuštění finální verze WordPress 3.9 je plánováno zhruba do jednoho měsíce.

Co nabízí testovací verze WordPress 3.9 Beta 1?

Největších změn se dostalo především TinyMCE editoru, respektive bylo poupraveno vkládání a manipulace s vloženým obsahem, který pochází z jiných zdrojů. V tomto případě vzniká daleko čistší HTML.

WordPress 3.9 Beta 1 však nezahálel ani v dalších oblastech.

  • Widgety – Rozšíření možností při manipulaci a přidávání jednotlivých widgetů, jež přináší mnohem větší a flexibilnější použitelnost.
  • Galerie – Změny se týkají především živých náhledů v samotném editoru, kdy na první pohled vidíte výsledek, aniž by bylo nutné navštívit danou stránku. Zajímavá je také funkce Drag&Drop využitelná při vkládání obrázku do článku.
  • Úpravy obrázků – Co se týče úpravy vloženého obrázku, máte daleko snazší kontrolu nad jeho ořezáváním nebo natočením.
  • Určitých obměn se dostalo oblasti témat, s nimiž lze pracovat jednodušeji.

WordPress 3.9 Beta 1 pro vývojáře

Výše uvedené změny jsou poměrně viditelné a potěší pravděpodobně každého uživatele redakčního systému WordPress. Na své si však přijdou i samotní vývojáři, pro něž bylo upraveno taktéž několik funkcionalit.

  • Při využívání aktuální verze PHP je možné upotřebit MySQLi
  • Automatické ukládání integrované přímo do srdce WordPress
  • Změny ve zmiňovaném TinyMCE 4.0

Toto důležité upozornění platí především pro nedočkavé nadšence redakčního systému WordPress. Verze 3.9 Beta 1 je pouze zkušební, proto je vhodné s jejím nasazením do webových projektů vydržet na odladěnou a plnohodnotnou verzi.

Nyní testujte a s nalezenými chybami se obracejte na vývojáře…

Zdroj: wordpress.org/news