WordPress 4.0 „Benny“

Verze WordPressu 4.0, pojmenovaná „Benny“ na počest jazzového klarinetisty a kapelníka Bennyho Goodmana, je nově dostupná ke stažení či k zaktualizování starší verze. Přestože číslo verze 4.0 je pouze dalším číselným označením po verzi 3.9, vývojáři cítí, že společně s novou verzí přišel značný pokrok. Tato verze nabízí pohodlnější psaní textů, lepší správu mediálních souborů a mnoho dalšího.

Správa mediálních souborů s elegancí
Nová verze systému přichází s přelomovou podobou knihovny mediálních souborů. Nově se můžeme těšit z přehledné „mřížkované“ struktury náhledů souborů v knihovně. Díky novým náhledům je prohlížení, uspořádání a editace jednotlivých položek jednodušší než kdy předtím.

Intuitivní vkládání do editoru
Vložte do editoru URL adresu videa z YouTube a pozorujte, jak se jakoby mávnutím kouzelného proutku adresa promění ve video samotné. Nyní totéž vyzkoušejte třeba s tweetem. Vkládání jednotlivých položek již nemůže být intuitivnější. Editor zobrazuje skutečný vzhled vloženého obsahu, což nám ušetří čas, ale zároveň dodá důvěru v náš obsah.

Škála podporovaných služeb ve výchozím nastavení WordPressu byla rozšířena například o videa z CollegeHumor, celé playlisty z YouTube, rozhovory z TED a další. Přehled o všech podporovaných službách pro intuitivní vkládání naleznete zde.

Zaměřeno na obsah
Nechte se plně pohltit editorem při tvorbě či úpravě obsahu webových stránek. Panel nástrojů v editoru je nyní mnohem chytřejší než dříve a je vždy po ruce, ať se v editoru nacházíte kdekoliv.

Vyhledání toho správného pluginu
V oficiální databázi systému WordPress je momentálně k dispozici více než 30 000 volně dostupných nebo open sourcových pluginů. WordPress 4.0 usnadňuje vyhledání toho správného pluginu pro vaše potřeby na základě nových metrik, propracovanějšího vyhledávání a přehlednějšího výčtu vyhledaných pluginů.

 

Datum zveřejnění: 4. 9. 2014
Datum sepsání: 5. 9. 2014
Zdroj: http://wordpress.org/news/2014/09/benny/