WordPress 4.0 Beta 4

Čtvrtá a s největší pravděpodobností poslední beta verze redakčního systému WordPress 4.0 je nyní dostupná ke stažení a následnému otestování.

Za poslední měsíc intenzivního vývoje bylo provedeno více než 250 změn, a to včetně:

  • Další vylepšení scrollování editačního rozhraní. Konkrétně druhého sloupce při editaci příspěvku/stránky, který obsahuje informace o publikování, rubriky, štítky, vlastnosti stránky a jiné.
  • Lepší ovládání knihovny médií na přístrojích s menším rozlišením.
  • Intuitivnější volba jazyka při instalaci systému.
  • Vizuální vylepšení při zobrazení detailních informací o pluginu.

Vývojáři systému WordPress stále žádají o součinnost všech nadšenců k otestování čtvrté beta verze a dohledání tak případných nedostatků, jelikož následující týden bude mít obrovský význam pro formování první stabilní verze WordPressu 4.0.

Pokud si myslíte, že jste našli chybu, budeme rádi, když nám o ni zašlete hlášení do sekce Alpha/Beta v oficiálním fóru, kde bude požadavek zpracován moderátory. Dále vývojáři systému apelují na vývojáře pluginů k jejich otestování v nové verzi systému. V případě bezproblémové funkčnosti pluginu upravte prosím údaj v profilu pluginu na wordpress.org o kompatibilitě pluginu až do verze 4.0.

Upozorňujeme, že tento plugin je stále ve vývoji, proto nedoporučujeme jeho užívání v ostrém provozu. Doporučujeme vytvořit si novou – testovací stránku, kde budete moci otestovat nové funkce systému. V případě, že chcete aktualizovat starší verzi systému na verzi WordPress 4.0 Beta 4, pak je to možné za pomoci pluginu WordPress Beta Tester. Verzi Beta 4 si můžete stáhnout i přímo zde, ve formátu .zip.

Vydáno: 15. 8. 2014
Sepsáno: 18. 8. 2014
Zdroj: http://wordpress.org/news/2014/08/wordpress-4-0-beta-4/