WordPress 4.0 RC1

A jsme opět o krok blíže ke stabilní verzi WordPressu 4.0, jelikož vývojáři systému právě vydali předfinální verzi s označením RC1 (Release Candidate).

Vývoj nové verze redakčního systému je významným způsobem ovlivněn testováním veřejností, která vývojáře upozorňuje na případné nedostatky a chyby. Tímto způsobem vznikla i právě zmíněná předfinální verze WordPress 4.0 RC1. Při vývoji verze byly zohledněny nedostatky z dříve vydaných beta verzí.

Verzi 4.0 RC1 lze získat stažením prostřednictvím přímého odkazu z oficiálních stránek nebo za pomoci pluginu WordPress Beta Tester. Verzi ještě nedoporučujeme užívat v běžném provozu, stále se jedná o testovací a nestabilní software. Více o změnách ve verzi WordPress 4.0 se dočtete po instalaci systému na nástěnce administračního rozhraní, kde se v panelu nástrojů nachází odkaz pro více informací o verzi produktu.

Máte-li pocit, že jste odhalili v systému chybu, nahlaste ji do sekce Alpha/Beta oficiálního fóra vývojářů. Dále apelujeme na vývojáře pluginů, aby si své pluginy otestovali v této nové verzi a v případě problémů s kompatibilitou pluginu oznámili chybu rovněž na vývojářském fóru.

Datum publikování: 27. 8. 2014
Datum sepsání: 31. 8. 2014
Zdroj: http://wordpress.org/news/2014/08/wordpress-4-0-release-candidate/