WordPress 4.1 „Dinah“

Uběhlo pouhých několik měsíců od vydání poslední a současně přelomové verze redakčního systému WordPress 4.0 „Benny“, a i přesto si mohou vývojáři udělat další plnohodnotný zářez zásluhou nové verze 4.1 pojmenované po vzoru verze předchozí – vzpomínkou na významného jazzového umělce. Verze WordPress 4.1 obdržel přezdívku „Dinah“ na počest jazzové zpěvačky Dinah Washington.

Dinah se v dobách své pěvecké slávy odmítala držet předepsaných hudebních forem a tradičního zaškatulkování. Byla jednoduše svá, přirozená. A právě zde je paralela s novou verzí redakčního systému, která slibuje intuitivnější nástroje při psaní textů, vše s elegancí ve formě nové šablony.

A právě s verzí 4.1 vývojáři představili výchozí šablonu pro rok 2015 „Twenty Fifteen“. Důraz byl kladen především na samotný obsah webu, jenž se dostává do popředí na všech platformách, a to i díky novému fontu „Noto“ od Google. Šablona je čistá, přehledná a plně responzivní.

Zbrusu novou vychytávkou je přepnutí do psacího modu, kdy se skryjí veškeré systémové nabídky a zůstane pouze editor samotný. Účelem modu je podnícení pisatele k maximálnímu využití myšlenek bez okolního rozptýlení. Změn se dočkal WordPress i pod kapotou. Konkrétně byly vyladěny některé nedostatky a přidány nové funkce usnadňující práci programátorům.
Datum sepsání: 30. 1. 2015
Zdroj: https://wordpress.org/news/2014/12/dinah/