WordPress 4.2 Beta 1

Vzhledem k plánovanému vydání verze 4.2 v dubnu 2015 je nyní její vývoj v plném proudu. První z etap formování nové verze je verze 4.2 Beta 1, která byla zveřejněna 12. 3. Verzi lze získat prostřednictvím pluginu WordPress Beta Tester. Rozhodně se nedoporučuje používat tuto verzi k plnohodnotnému provozu webových stránek. Jedná se pouze o testovací verzi nabídnutou veřejnosti k otestování a dohledání nedostatků.

Nová verze slibuje jednodušší publikování obsahu ze všech koutů vašich webových stránek. Zveřejněn bude nový nástroj – workflow pro mobilní zařízení, dostupný z administračního rozhraní. Určitými vylepšeními projde i front-endový editor Customizer. Kuriozitou je přidání podpory japonských emodži neboli smajlíků používaných v elektronických zprávách a na webech.

Změn se dočkaly i některé vývojářské funkce. Dlouho očekávanou novinkou je zavedení tzv. sdílených taxonomií (více na make.wordpress.org). Další zajímavostí ze sekce pro vývojáře je funkce wp.a11y.speak(). Jde o javascriptovou funkci, který by měla předčítat text z obrazovky pro lidi se zrakovým postižením.

Do vývoje nové verze se můžete zapojit i vy. Je to jednoduché, stačí si tuto verzi ozkoušet, a pakliže budete mít dojem, že jste nalezli nějakou chybku, neváhejte ji vepsat do vývojářského Alpha/Beta fóra na oficiálních stránkách WordPress.org. Navrhnout nějakou z případných dalších úprav je možné i na WordPress Trac, kde je dostupný přehledný timeline s nejnovějšími tickety.

 

Datum zveřejnění: 12. 3. 2015
Datum sepsání: 19. 3. 2015
Zdroje : https://wordpress.org/news/2015/03/wordpress-4-2-beta-1/