WordPress.org představuje nový Themes Directory

S koncem února 2015 spatřil světlo světa nový prvek domovské stránky WordPressu. Jedná se o nový design webového rozhraní pro vyhledávání šablon. Redesign vznikl z iniciativy sladit domovský portál redakčního systému se systémem samotným. Leckomu se design může zdát povědomý, a právem – je takřka totožný s browserem šablon, jenž je dostupný z administračního rozhraní WordPressu.

Nový Themes Directory nabízí jednoduché, intuitivní ovládání, kdy se v hlavním ovládacím panelu nachází minimum položek, avšak obsahují vše potřebné. Snadno můžeme přepínat mezi doporučenými, nejnovějšími a nejoblíbenějšími šablonami. Dále můžeme aplikovat přehledný filtr šablon a najít tak právě tu, kterou hledáme. K tomu nám pomůže i vyhledávání v pravé části tohoto panelu.

Přepracování se dočkal i detail jednotlivých šablon, v jehož útrobách můžeme kromě již známých prvků nalézt například přehledný graf počtu stažení konkrétní šablony.

Novinkou je snadnější možnost nahrání své vlastní šablony prostřednictvím položky „Upload Your Theme“ v horní liště. Kromě této položky stojí za povšimnutí položka další, kterou je „Commercial“. Tato služba nabízí přehled všech ověřených vývojářů prémiových šablon. Tento krok zdůvodňují provozovatelé portálu WordPress.org zvyšující se ochotou uživatelů připlatit si za kvalitní produkty.
Datum sepsání: 6. 3. 2015