WordPress ušel tento týden velkou cestu

Tento týden byl z pohledu nových aktualizací redakčního systému WordPress, opravdu štědrý. Nové aktualizace se dostalo nejenom verzi WordPress 3.8, ale také té aktuální WordPress 3.9.

WordPress 3.8.3 Maintenance Release

Tato verze redakčního systému byla do značné míry vydána na popud verze předchozí 3.8.2, v níž vzniklo několik bezpečnostních chyb, jež si žádaly rychlou nápravu.

Bylo to u vkládání „Rychlého příspěvku“, který se neuložil korektně nebo dokonce vůbec, díky čemuž mohla velká spousta blogerů přijít o cenné informace, texty a články. Druhou zásadní opravou byly hromadné úpravy libovolného množství článků, především tedy změny autorů nebo štítků.

Verze WordPress 3.8.3 Maintenance Release samozřejmě přinesla i některá drobnější vylepšení, která se týkají například automatického ukládání příspěvků.

WordPress 3.9 Release Candidate 2

Jen několik hodin před vypuštěním oficiální verze vyšel 15. dubna WordPress 3.9 RC2, tedy poslední zkušební záchvěv, díky němuž si mohli uživatelé tohoto redakčního systému vyzkoušet funkčnost používaných pluginů a jiných osobních vychytávek.

Finální testovací verze, která v sobě zahrnovala opravy a vylepšení, jež přišla po uveřejnění WordPress RC1.

WordPress 3.9 Smith

Jimmy Smith, to je americký jazzový muzikant, který se stal předlohou pro název oficinální verze redakčního systému WordPress 3.9 Smith. Ve středu 16. dubna 2014 se všichni čekatelé na oficiální verzi konečně dočkali, a těšit se je opravdu na co.

Novinky ve verzi WordPress 3.9 Smith

Tím nejvýraznějším přínosem je pravděpodobně nový vizuální editor TinyMCE ve verzi 4.0, který nabízí velkou spoustu možností. Můžete bez problému vkládat text z libovolných zdrojů, s nímž si editor velice hravě poradí. S rychlejší odezvou přichází také možnost jednoduché editace obrázků s řadou dalších funkcionalit. Příjemná je možnost nahrání obrázku přetáhnutím myši.

Inovace se dostalo i galerii náhledů, včetně audio a video materiálů, z nichž lze nyní velice snadno utvářet seznamy stop.

Zajímavostí jsou živé widgety, s nimiž je možné pracovat prostřednictvím funkcionality Drag & Drop. Krásně si tak uspořádáte vše potřebné a teprve poté provedete uložení, po němž se změny projeví na webu.

Daleko propracovanější je oblast šablon, která nabyla lepšího a novodobějšího vzhledu.

Neotálejte proto s instalací a povzneste svůj redakční systém opět na vyšší úroveň, kterou tvoří WordPress 3.9 Smith.

Zdroj: WordPress.org