Změny v nejpoužívanějších pluginech za měsíc srpen

Přinášíme souhrn informací o aktualizacích tří pluginů z kategorie nejvíce používaných na základě statistik počtu stažení z oficiálního serveru systému – wordpress.org. Byly vybrány pluginy, u kterých v měsíci srpnu došlo k významnějším změnám a úpravám.

WPtouch Mobile Plugin (poslední aktualizace: 29. 8. 2014, verze: 3.4.8)

WPtouch je praktický WordPress plugin, který automaticky zobrazuje web v jednoduché, elegantní a uživatelsky přívětivé podobě na mobilních zařízeních. Plugin se během srpna dočkal hned tří zajímavých aktualizací.

Bylo opraveno velké množství uživatelských nedostatků pluginu (zobrazování vybraných stránek ve slideru, nahrávání obrázkových souborů při různých nastaveních serveru, úprava zobrazení údaje o počtu komentářů v mobilní verzi vzhledu Bauhaus a mnoho dalších). Kromě uživatelských nedostatků byla odhalena i významná bezpečnostní chyba v jedné ze starších verzí, která byla rovněž opravena. Dále jsou nově pro upload ikon na WordPress pro mobilní telefony podporovány pouze formáty .png, .jpg, .gif a .svg.

Zdroj: https://wordpress.org/plugins/wptouch/changelog/

WP eCommerce (poslední aktualizace: 27. 8. 2014, verze: 3.8.14.2)

WP eCommerce promění tradiční WordPress do podoby e-shopu, kde je možno jednotlivé produkty jednoduše a přehledně spravovat přímo v administračním rozhraní. Plugin prošel v průběhu srpna významnou rekonstrukcí, na základě které bylo provedeno několik praktických úprav, oprav a vylepšení.

Automatické odstranění položky „country“ z cache. Úprava HTML kódu v platebním formuláři. Ověřování, zda je položka „country“ správně vyplněna, pokud je označena jako povinná. Vylepšení funkčnosti kalkulačky v „pokladně“. To je jen náčrt nových úprav, kterých bylo provedeno nepřeberné množství. Dále stojí za zmínku oprava polské a ruské jazykové mutace pluginu, či nové hooky, umožňující více možností programátorských úprav pluginu.

Zdroj: https://wordpress.org/plugins/wp-e-commerce/changelog/

WordPress SEO by Yoast (poslední aktualizace: 26. 8. 2014, verze: 1.5.6)

Vylepšete SEO svého WordPressu za pomoci pluginu SEO by Yoast, který pomáhá lépe optimalizovat obsahovou část webových stránek pro internetové vyhledávače. Vývojáři pluginu přes srpen rozhodně nezaháleli a aktualizovali plugin hned šesti aktualizacemi, ve kterých můžeme najít mnoho zajímavostí.

Bylo opraveno mnoho nedostatků ohledně XML sitemap, kanonických URL, OpenGraph protokolů pro Facebook a jiných bugů na základě oznámení uživatelů pluginu. Drobných uživatelských změn se dočkalo i administrační rozhraní pluginu. Byly přidány nové podpůrné funkce pro lepší integraci se sociálními sítěmi (především s Facebookem). Změnami prošly i jazykové mutace pluginu, a to včetně té české.

Zdroj: https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/changelog/

Sepsáno: 2. 9. 2014