Změny v nejpoužívanějších pluginech za měsíc září

Po měsíční odmlce je tu další přehled toho, co nového se událo ve světě pluginů pro WordPress za měsíc září. Pluginy byly vybrány na základě množství uživatelů, kteří pluginu užívají, a v závislosti na tom, jak velké změny se v pluginech za uplynulý měsíc udály. Na základě těchto kritérií jsme pro vás vybrali následující tři pluginy:

Wordfence Security (poslední aktualizace: 29. 9. 2014, verze: 5.2.6)

Wordfence Security je volně dostupný nástroj, který kompletně zabezpečí vaši prezentaci vystavěnou na redakčním systému WordPress. Vývojáři pluginu udávají, že díky Wordfence může váš web běžet až 50x rychleji. Plugin prošel díky dvěma aktualizacím za měsíc září zdokonalením na základě opravy nedostatků.

Bylo opraveno několik bugů, které způsobovaly chybné chování pluginu, jako například chyba přesměrování na externí URL na základě blokování přístupu z konkrétních států. Bylo upraveno zabezpečení dat získaných prostřednictvím e-mailového formuláře. Byla přidána možnost blokovat konkrétní URL z administračního rozhraní. Web s pluginem Wordfence by měl být nyní bezpečnější i díky lepší kontrole s IP adresami přístupů.

Zdroj: https://wordpress.org/plugins/wordfence/changelog/

WooCommerce (poslední aktualizace: 18. 9. 2014, verze: 2.2.4)

Plugin WooCommerce promění redakční systém WordPress v plnohodnotný e-shop. Plugin je vyvíjen na základě bohatých podnikatelských zkušeností a jeho značka je světově uznávaná, jelikož se opírá o zkušený tým odborníků z WooThemes. Plugin prošel v první polovině září nezvykle obrovskou proměnou, kdy se za pouhých 8 dní dočkal hned pěti aktualizací.

Díky novým verzím WooCommerce v průběhu září prošel plugin výraznou renovací. Názorným příkladem je přehlednější a jednodušší správa platební brány, nový nástroj pro práci s jazykovými mutacemi, možnost nastavit maximální útratu za kupony a mnoho dalších. Byly upraveny i lokalizační parametry, jako správný formát adresy na Tchaj-wanu a na Bahamách, či byla dodána egyptská měna. Z aktualizací se mohou těšit i programátoři, jelikož v nové verzi plugin zveřejnil hned několik zajímavých funkcí včetně vylepšené API.

Zdroj: https://wordpress.org/plugins/woocommerce/changelog/

Lightbox Plus Colorbox (poslední aktualizace: 14. 9. 2014, verze: 2.7)

Tento interaktivní plugin zajistí efektivnější zobrazování mediálních souborů, a to v podobě lightboxu, kdy se po stisknutí detailu obrázku konkrétním obrázkem překryje obsah stránky a obrázek se tak zobrazí ve své plné kráse, přičemž stránka na pozadí bude potemněna. I zde došlo během září k několika zajímavým změnám, které byly zakomponovány do nové aktualizace s označením 2.7.

Aktualizace se týká výhradně oprav nedostatků, na které byli vývojáři upozornění uživateli pluginu. Jedná se například o opravy zobrazování v některých verzích Internetu Explorer, lepší kompatibilitu s různými verzemi jQuery, opravení potenciální kolize s Twitter Bootsrap, či byly odstraněny nedostatky pluginu při zobrazení na iOS.

Zdroj: https://wordpress.org/plugins/lightbox-plus/changelog/

Sepsáno: 4. 10. 2014