Změny v nejpoužívanějších pluginech za poslední týden

Zatímco vývojáři systému WordPress usilovně pracují na první stabilní verzi WordPressu 4.0, mnohé zajímavé aktualizace byly zaznamenány i u několika z nejčastěji užívaných WordPress pluginů. Které pluginy se dočkaly nové verze a v čem se nová verze liší od předchozí, je možno vyčíst z následujícího přehledu.

Contact Form 7 (verze: 3.9.1, vydáno: 31. 7. 2014)

Aktuálně třetí nejvíce používaný plugin (podle WordPress.org/plugins) Contact Form 7, který slouží k jednoduchému tvoření formulářů v systému WordPress, se dočkal nové verze 3.9.1. Contact Form 7 verze 3.9.1 nabízí několik důležitých oprav své předchozí verze, na které byly vývojáři upozorněny jejími uživateli. Byl například opraven bug rozbalovacího menu, kdy při ponechání prázdného pole plugin vykazoval chybu, popřípadě bylo opraveno chybné načítání javascriptů v pluginu. Dále byla provedena aktualizace řeckého a maďarského překladu.

(zdroj: http://wordpress.org/plugins/contact-form-7/changelog/)

NextGEN Gallery (verze: 2.0.66.16, vydáno: 31. 7. 2014)

Mezi pluginy pro tvorbu a práci s galeriemi má výsadní postavení plugin NextGEN Gallery. Nová verze tohoto pluginu nabízí přelomové rozšíření jazykových mutací. Nově je možno plugin užívat v jazycích, jako jsou bosenština, čínština, nizozemština, filipínština, francouzština, maďarština, italština, ruština a španělština. Aktualizaci stávajícího překladu se těšila i česká mutace pluginu.

(zdroj: https://wordpress.org/plugins/nextgen-gallery/changelog/)

Jetpack by WordPress.com (verze: 3.1, vydáno 31. 7. 2014)

Plugin určený pro komunitu okolo webu WordPress.com, který poskytuje mnoho užitečných funkcí a rozšíření pro systém WordPress, byl dne 31. 7. aktualizován na novou verzi s označením 3.1. Nová verze opravuje velké množství nedostatků z předchozích verzí, a to v oblastech sdílení obsahu, responzivity, formulářů, CSS stylů a dalších. Kromě oprav stávajících funkcí byly dodány i funkce nové, např.: nový custom post type: portfolio, možnost testování zatížení webu v určitých intervalech, či byl přidán nástroj pro responzivní práci s videi.

(zdroj: http://wordpress.org/plugins/jetpack/changelog/)

All in SEO Pack (verze: 2.2.2, vydáno: 29. 7. 2014)

Plugin pro SEO optimalizaci webových stránek stavěných na systému WordPress se těší nové verzi s pořadovým označením 2.2.2. Změny se týkají výhradně metainformací pro sociální sítě. Nově je možnost rozlišit vydavatele a autora při vložení článku na Facebook. Dále bylo přidáno správné označení atributu XMLNS pro Facebook či byl přidán nový vzhled náhledu pro vkládání příspěvků z webu na Facebook.

(zdroj: http://semperfiwebdesign.com/blog/all-in-one-seo-pack/all-in-one-seo-pack-release-history/)

Google Analytics Dashboard for WP (verze: 4.3.1, vydáno: 28. 7. 2014)

Podrobné statistiky o návštěvnících webových stránek v reálném čase přímo v administraci WordPressu. Přesně to nabízí plugin Google Analytics Dashboard for WP, který se ve své nové verzi 4.3.1 dočkal několika oprav chyb v administračním rozhraní pluginu. Kromě toho byla aktualizována GAPI knihovna pluginu, proběhlo vylepšení kódu pro sledování návštěvníků a byla dodána nová bezpečnostní opatření proti hackerům.

(zdroj: https://wordpress.org/plugins/google-analytics-dashboard-for-wp/changelog/)